Bydgoskie Badania Pamięci 2021/2022

Bezpłatne badania profilaktyczne

Umów się telefonicznie na bezpłatne badanie - 790 219 230.
Rejestracja od poniedziałku do czwartku między godz. 10 a 18.

Dlaczego warto wziąć udział?

profilaktyka otępień

Dzięki badaniu dowiesz się, czy problemy z pamięcią i uwagą, których doświadczasz powinny zachęcić Ciebie do konsultacji lekarskiej.

bezpłatna porada

Podczas wizyty poza krótkim badaniem otrzymasz materiały na temat tego, jak zachować zdrowy umysł w dojrzałym wieku, w jaki sposób stymulować mózg itp.

wspieranie nauki

Uczestnicząc w projekcie wspierasz ośrodek Promente w prowadzeniu badań na temat zdrowia seniorów. Dzięki temu możliwe jest organizowanie lepszej profilaktyki i leczenia.

możliwość udziału w badaniach nowych leków

Jeśli wiesz, że doświadczasz problemów z pamięcią lub choroby otępienne występowały w Twojej rodzinie - będziesz mieć szansę wziąć udział w badaniach nowoczesnych leków.

Często zadawane pytania

Nie, dla osób po 55 roku życia badanie jest całkowicie bezpłatne.

Należy zadzwonić od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 18.00 na numer 790 219 230. Koszt połączenia jak na normalny numer komórkowy wg standardowego cennika abonenta.

Badania odbywać się będą w poniedziałki i soboty w ośrodku PROMENTE przy ul. Lenartowicza 33-35 w Bydgoszczy.

Tak, każda osoba badana otrzymuje raport z badania, który może okazać lekarzowi lub neuropsychologowi podczas kolejnego badania, np. kontrolnego. W przypadku, gdy w badaniu przesiewowym wynik wskazywać będzie na potrzebę pogłębionej diagnozy, uczestnik lub uczestniczka badania otrzyma list do lekarza POZ z prośbą o wystawienia skierowania do poradni psychogeriatrycznej.

W noc poprzedzającą badanie warto zadbać o dobry sen. Poza tym, osoba nie powinna być głodna lub odwodniona. Należy zabrać ze sobą okulary do czytania, aparat słuchowy – jeśli są używane.

Na miejscu należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO. Osoby badane proszone są także o wyrażenie zgody na kontakt w przyszłości w celu powtórzenia bezpłatnego badania kontrolnego po roku.

Kto jest organizatorem projektu?

Projekt realizowany jest w ramach działalności ośrodka profilaktyki, leczenia i badań naukowych nad chorobami neurozwyrodnieniowymi Promente. Ośrodek specjalizuje się w diagnozie i leczeniu takich chorób jak choroba Alzheimera i innych zaburzeń otępiennych. Drugim ważnym obszarem działalności ośrodka będzie prowadzenie badań klinicznych nowych leków w chorobach otępiennych. 

W przypadku chęci skontaktowania się z Ośrodkiem, prosimy o e-mail pod adresem kontakt@pro-mente.pl