Trening funkcji poznawczych jest od wielu lat jednym ze standardów w rehabilitacji i profilaktyce neuropsychologicznej. W Promente oferujemy zarówno indywidualną pracę z neuropsychologiem, jak i trening rehabilitacji poznawczej na komputerze. Możliwa jest praca pod naszą opieką w domu, w naszym ośrodku lub model hybrydowy (część treningów wykonywanych jest w domu, a część w ośrodku). Im większe są deficyty, zwłaszcza w przypadku rehabilitacja pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo-przestrzennych po udarach, tym lepsza jest praca w bezpośrednim kontakcie z neuropsychologiem stacjonarnie w ośrodku. Metody, które Państwu oferujemy są z powodzeniem wykorzystywany w terapii m.in. w zakresie:

Trening i rehabilitacja funkcji poznawczych z wykorzystaniem systemu REHACOM mogą być przeprowadzone w naszym ośrodku w Bydgoszczy lub w Twoim domu. W przypadku treningu w domu, dostarczamy całość niezbędnego oprogramowania oraz poprzez zdalną opiekę wykwalifikowanego psychologa monitorujemy i optymalizujemy parametry Twojego treningu w celu osiągania jak najlepszych efektów.

Wykorzystujemy programy komputerowe łatwe w obsłudze również dla seniorów. Dzięki temu trening funkcji poznawczych może być realizowany w domu. Diagnoza odbywa się w ośrodku, a codzienny trening wykonuje się w domowym zaciszu. Odpowiednio ułożony i nadzorowany trening domowy stanowi doskonałe uzupełnienie wcześniejszych faz rehabilitacji, realnie zwiększa skuteczność terapii i satysfakcję pacjenta z poczynionych postępów. Jest to również bardzo dobra metoda profilaktyki.

Nowoczesna diagnoza to skuteczniejsza rehabilitacja

Skuteczny trening funkcji poznawczych

Terapeuta dokonuje oceny sprawności pacjenta.

Dokonujemy wyboru metod spośród kilkuset ćwiczeń i zadań o zróżnicowanych poziomach trudności – od bardzo prostych do bardzo trudnych. 

Terapeuta ma możliwość dopasowania każdego treningu do specyficznych wymagań konkretnego pacjenta (długość sesji, liczba zadań, szybkość pracy, informacja zwrotna).

Po zapoznaniu się z metodami pracy, pacjent realizuje trening. Neuropsycholog monitoruje pracę i osiągnięcia  pacjenta podczas całej terapii.

Po określonej liczbie sesji treningowych następuje ponowna ocena sprawności pacjenta i porównuje się ją z wynikami jakie osiągnął przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Zwiększenie efektywności treningu poprzez wlewy z cerebrolizyny

U części pacjentów po wcześniejszym badaniu lekarskim, możliwe jest połączenie treningów/rehabilitacji poznawczej z dożylną terapią wlewami z cerebrolizyny. Badania wykazały, że u osób, które doświadczają zaburzeń poznawczych, m.in. w przebiegu chorób neurozwyrodnieniowych, takich jak choroba Alzheimera lub po udarach, cerebrolizyna może znacznie poprawić funkcjonowanie poznawcze. Rehabilitacja poznawcza może w ten sposób przynosić większe efekty.

Cerebrolizyna wspiera procesy naprawy zmian w mózgowiu będących konsekwencją np. chorób neurodegeneracyjnych i po udarach.

Stosuje się ją m.in. w: