Trening funkcji poznawczych od wielu lat jednym ze standardów w rehabilitacji i profilaktyce neuropsychologicznej. W Promente oferujemy zarówno indywidualną pracą z neuropsychologiem, jak i systemy treningu i rehabilitacji poznawczej na komputerze. Możliwa jest praca pod naszą opieką w domu, w ośrodku lub w modelu hybrydowym. Część treningów wykonywanych jest w domu, a część w ośrodku. Im większe są deficyty, zwłaszcza w przypadku rehabilitacja pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo-przestrzennych po udarach, tym lepsza jest praca w bezpośrednim kontakcie z neuropsychologiem stacjonarnie w ośrodku. Metody, które Państwu oferujemy są z powodzeniem wykorzystywany w terapii m.in. w zakresie:

Trening i rehabilitacja funkcji poznawczych z wykorzystaniem systemu REHACOM może być przeprowadzany w naszym ośrodku w Bydgoszczy lub w Twoim domu. W przypadku treningu w domu, dostarczamy całość niezbędnego oprogramowania oraz poprzez zdalną opiekę wykwalifikowanego psychologa monitorujemy i dostosowujemy parametry Twojego treningu w celu osiągania jak najlepszych efektów.

Wykorzystując programy komputerowe – łatwe w obsłudze również dla seniorów, trening funkcji poznawczych może być realizowany w domu. Diagnoza odbywa się w ośrodku, a codzienny trening realizowany jest domowym zaciszu. Odpowiednio ułożony i nadzorowany trening domowy stanowi doskonałe uzupełnienie wcześniejszych faz rehabilitacji, realnie zwiększa skuteczność terapii i satysfakcję pacjenta z poczynionych postępów. Jest to również bardzo dobra metoda profilaktyki.

Nowoczesna diagnoza to skuteczniejsza rehabilitacja

Skuteczny trening funkcji poznawczych

Terapeuta dokonuje oceny sprawności pacjenta.

Dokonujemy wyboru metod spośród kilkaset ćwiczeń i zadań o zróżnicowanych poziomach trudności – od bardzo prostych do bardzo trudnych. 

Terapeuta ma możliwość dopasowania każdego treningu do specyficznych wymagań konkretnego pacjenta (długość sesji, liczba zadań, szybkość pracy, informacja zwrotna).

Po zapoznaniu się z metodami pracy, pacjent realizuje trening. Neuropsycholog monitoruje pracę i efekty pacjenta podczas całej terapii.

Po określonej ilości sesji treningowych następuje ponowna ocena pacjenta i porównuje się rezultaty z wynikami początkowymi pacjenta.

Zwiększenie efektywności treningu poprzez wlewy z cerebrolizyny

U części pacjentów po wcześniejszym badaniu lekarskim, możliwe jest połączenie treningów / rehabilitacji poznawczej z dożylną terapią wlewamy z cerebrolizyny. Badania wykazały, że u osób, które doświadczają zaburzeń poznawczych, m.in. w przebiegu chorób neurozwyrodnieniowych, takich jak choroba Alzhemera, czy po udarach, cerebrolizyna może znacznie poprawić funkcjonowanie poznawcze. Rehabilitacja poznawcza może w ten sposób przynosić większe efekty.

Cerebrolizyna wspiera procesy naprawy zmian będących konsekwencją np. chorób neurodegeneracyjnych i po udarach.

Stosuje się ją m.in. w: